Nici Aptos

Nici Aptos

Jednym ze składników nici jest kwas polimlekowy (L-lactic), który dodatkowo wywołuje efekt odmładzający, aktywując naturalną rewitalizację skóry i spowalniając procesy starzenia. Metody odmładzania Aptos zostały wynalezione 16 lat temu i do dzisiejszego dnia są systematycznie rozwijane, oferując szeroką paletę możliwości korygowania opadających tkanek miękkich, przywracając ich pierwotne położenie. Obszary z cienką skórą lub cienką warstwą tkanki tłuszczowej wymagają bardziej delikatnego i ostrożnego opracowywania. Ze względu na ich strukturę, nić jest niezawodnie zakotwiczona w tkankach miękkich, tworząc silnie podtrzymujący szkielet.

niciaptos1

Aptos pozwala osiągnąć doskonały rezultat estetyczny bez stosowania tradycyjnych operacji chirurgicznych. Poprawa jest widoczna bezpośrednio po zabiegu. Optymalny efekt jest w pełni widoczny po 2-3 tygodniach. Okres gojenia trwa 1-2 tygodnie, ale już po kilku dniach pacjent może wrócić do codziennego rytmu życia. Rezultat utrzymuje się około 2-3 lat, w zależności od indywidualnych predyspozycji pacjenta.

Ilość implantowanych nici i schemat implantacji jest indywidualnie dobierany przez lekarza w zależności od wskazań skóry pacjenta w obszarze zabiegowym. Nici są wprowadzane poprzez punkty wkłucia, za pomocą wysoce wyspecjalizowanej, dostosowanej do danego obszaru zabiegowego i techniki implantacji, igły prowadzącej. Bezpieczeństwo stosowania produktów z linii Aptos jest osiągane poprzez zastosowanie wchłanialnego materiału, o właściwościach nie tylko liftingujących, ale także biorewitalizujących.

Zaawansowana technologia nici z kwasu polimlekowego, zespolonych z wysoce wyspecjalizowanymi dla poszczególnych obszarów zabiegowych igieł prowadzących, czyni technikę implantacji małoinwazyjną, co z kolei nie ogranicza lekarzy w późniejszym stosowaniu innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.

Nici przeznaczone są dla kobiet i mężczyzn, przyzwyczajonych do aktywnego trybu życia, nieakceptujących długiego czasu niezbędnego na gojenie się po zabiegu odmładzającym.

Obszary zabiegowe nici Aptos obejmują: brwi, obszar kości policzkowych, żuchwę, szyję, brzuch, wewnętrzną stronę ud, wewnętrzną stronę ramion, okolice oczu i ust, podbródek, dekolt, linie marionetki, zmarszczki poprzeczne czoła, lwie zmarszczki, fałdy nosowo – wargowe, fałdy na brodzie, nierówności skóry i tkanki podskórnej ciała.

Wskazania do zastosowania nici Aptos:

 • oznaki wiotczenia, opadania tkanek miękkich
 • opadanie brwi
 • nadmiar tkanki miękkiej w obszarze kości jarzmowo – policzkowej
 • fałdy nosowo – wargowe i linie marionetki
 • deformacja owalu twarzy, żuchwy
 • wiotkość skóry szyi

Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Opracowanie całej twarzy trwa około 30-40 minut.

W ciągu 2-3 tygodni po zabiegu zaleca się pacjentowi powstrzymywanie od intensywnych skurczów mięśni mimicznych twarzy oraz masaży, nie korzystanie z klubów fitness i unikanie intensywnego rozgrzewania w saunie.

Przeciwwskazania:

 • ciąża
 • ostre infekcje
 • zmiany nowotworowe
 • zaburzenia krzepnięcia krwi
 • stany zapalne
 • tendencje do przerostów i bliznowców

Comments are closed.

Facebook
Twitter
Instagram