Jeśli rozważasz korekcję powiek…

Korekcja powiek (nazwana przez lekarzy blepharoplastyks) jest zabiegiem chirurgicznym poprawiającym opadające powieki górne i tzw. „worki” pod oczami, które powodują nie tylko starszy i bardziej zmęczony wygląd twarzy ale czasem ograniczają pole widzenia.

Zabieg ten nie eliminuje natomiast ciemnych zabarwień powiek dolnych (podkrążone oczy), zmarszczek w kątach oczu („kurzych łapek”) i opadających brwi.

Blepharoplastyka może być wykonywana jako oddzielna procedura lub też w połączeniu z takimi zabiegami jak podniesienie twarzy (face-lift) lub podniesienie brwi.

 

Ryzyko związane z operacją

Jeśli zabieg jest wykonywany przez doświadczonego chirurga, wówczas powikłania zdarzają się rzadko i są niewielkie. Oczywiście, zawsze istnieje ryzyko wystąpienia infekcji, czy niekorzystnej reakcji na znieczulenie. Wystąpienie obrzęku i zasinienia powiek po zabiegu jest częstą sprawą ustępującą w ciągu 7-14 dni. Czasami pacjenci zgłaszają niewielkie zaburzenia wzroku jak podwójne lub zamazane widzenie. Dolegliwości te ustępują najczęściej po kilku dniach.

Bywa, że rany pooperacyjne goją się odmiennie po obu stronach.

Do rzadkich powikłań należy zaburzenie zamykania powiek lub wywinięcie powieki dolnej (ectropion). Jeśli nie ustępują one po 2-4 tygodniach wówczas wskazane jest leczenie naprawcze.

Przestrzeganie zaleceń lekarskich przed- i pooperacyjnych zdecydowanie zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia powikłań

 

.Jak przygotować się do operacji

Nasz chirurg udzieli Ci pełnych wskazówek przedoperacyjnych, szczególnie dotyczących jedzenia, picia alkoholu i palenia tytoniu, oraz stosowania lekarstw i witamin. Nie zażywaj Aspiryny i Vitaminy E na 10 dni przed zabiegiem.

Kobiety nie powinny być operowane w czasie trwania miesiączki.

Korekcja powiek jest wykonywana najczęściej w trybie ambulatoryjnym i jedynie w szczególnych przypadkach pacjent pozostaje po zabiegu w szpitalu. Pamiętaj zapewnić sobie transport do domu po zabiegu oraz niezbędną pomoc w ciągu kolejnych dni.

 

Znieczulenie

Korekcja powiek jest wykonywana najczęściej w znieczuleniu miejscowym. Pacjent często otrzymuje doustnie lek, który powoduje, że jest zrelaksowany i spokojny podczas zabiegu.

 

Po operacji

Po operacji Twoje powieki będą zdrętwiałe i napięte. Po ustąpieniu znieczulenia możesz odczuwać umiarkowany ból, który można opanować przy pomocy doustnych leków przeciwbólowych.
W ciągu kolejnych dni wskazane jest stosowanie zimnych kompresów w okolicy powiek celem redukcji obrzęku i siniaków. Rozmiar zasinień jest zmienny osobniczo – największe siniaki występują w ciągu pierwszego tygodnia i następnie stopniowo ulegają wchłonięciu.

Wielokrotnie zalecane jest stosowanie kropli celem zmniejszenia uczucia pieczenia i swędzenia oczu. W pierwszych tygodniach po zabiegu możesz odczuwać większe łzawienie oraz wzmożoną wrażliwość na światło.

Szwy są najczęściej zdejmowane po 5-7 dniach.

W okresie pooperacyjnym jest zapewniony stały kontakt telefoniczny z naszym chirurgiem.

Facebook
Twitter
Instagram