Elõs laserowa epilacja wszystkich kolorów włosów

Elõs- laserowa depilacja włosów (epilacja)

Elõs™ – jedyna i opatentowana technologia do skutecznego i bezinwazyjnego usuwania wszystkich kolorów włosów (ciemnych, rudych, jasnych i siwych) ze wszystkich typów skóry, włącznie ze skórą opaloną. Zapewnia maksymalne bezpieczeństwo i skuteczność.

eMax_beauty2

Ilość zabiegów zależy od koloru włosów, typu skóry oraz obszaru na ciele pacjenta. Zwykle potrzeba jest ok. 4-6 zabiegów.

Głowica terapeutyczna schładza skórę zabezpieczając naskórek przed przegrzaniem oraz wymusza przepływ prądu przez głębsze warstwy skóry impuls światła selektywnie podgrzewa zawierającą melaninę łodygę włosa, a łodyga oddaje ciepło do mieszka włosowego prąd płynąc przez skórę wykorzystuje różnice w oporze (temperaturze) tkanki i opływając łodygę bezpośrednio dogrzewa mieszek włosowy.

W przypadku laserów i systemu IPL energia światła musi zagrzać łodygę włosa. Ciepło z łodygi podgrzewa mieszek włosowy i go niszczy. Do skóry trzeba, więc dostarczyć odpowiednio wysoką energię. Ponieważ Elõs™ nie wymaga użycia tak wysokich poziomów gęstości energii światła, a uzupełniające oddziaływanie prądu RF nie ma związku z zawartością melaniny we włosie i skórze. Pozwala uniknąć skutków ubocznych oraz umożliwia skuteczną epilację każdego koloru włosów niezależnie od koloru skóry.

Przeciwwskazania:

  • stymulator serca
  • ciąża
  • stosowanie leków światłouczulających
  • aktywne zmiany zakaźne

Nowoczesna wielofunkcyjna platforma umożliwiająca współpracę z 10 różnymi aplikatorami obejmującymi wszystkie rodzaje zabiegów wykonywanych w medycynie estetycznej za pomocą energii światła. Unikalny zestaw trzech aplikatorów umożliwia wykonanie pełnej odnowy skóry (ujędrnianie + fotoodmładzanie +usuwanie zmian naczyniowych + usuwanie głębokich zmarszczek) w trakcie jednej wizyty.


Rewolucyjna technologia elõs™

Energia świetlna w zależności od wybranego zakresu długości fal jest selektywnie absorbowana przez chromofory (melaninę i hemoglobinę) zawarte we włosach, naczyniach lub skórze. W procesie pochłaniania energia światła konwertowana jest na energię termiczną, która podgrzewa odpowiednio włos, naczynia, kolagen ( teoria selektywnej fototermolizy).

Ponieważ własności elektryczne skóry zależne są od jej temperatury, prąd RF przepływając przez skórę wybiera drogę przez tkanki wstępnie ogrzane światłem i dodatkowo je podgrzewa.

Przepływ prądu RF nie jest zależny od ilości melaniny w skórze, dzięki temu technologia ta może być bezpiecznie stosowana w przypadku wszystkich typów skóry. Ponieważ światło jest tylko częścią stosowanej energii możemy stosować niższe jej wartości niż w przypadku użycia samego światła, co czyni te zabiegi znacznie bezpieczniejszymi.

Comments are closed.

Facebook
Twitter
Instagram