System VPL

VPL – fotoodmładzanie, usuwanie przebarwień, zbędnego owłosienia i rozszerzonych naczynek

Technologia Variable Pulsed Light VPL TM, opracowana przez firmę Energist to najnowsza generacja w dziedzinie wykorzystania światła pulsacyjnego. Urządzenie Energist ULTRA TM, wykonane zgodnie z najwyższymi międzynarodowymi standardami jakości, jest przeznaczone do przeprowadzania skutecznych zabiegów:

   • trwałej redukcji owłosienia
   • foto odmładzania skóry
   • zamykania naczynek i czerwonych plam naczyniowych
   • usuwania przebarwień

Najnowsze badania wykazały, że źródła światła pulsacyjnego, a w szczególności Variable Pulsed Light TM, stały się alternatywą dla laserów. Źródła światła pulsacyjnego to nie laserowe urządzenia, emitujące wiązki światła o szerokim spektrum działania. Wiązki te są selektywnie absorbowane przez odpowiednią strukturę skóry. Na każdy impuls wytwarzany przez urządzenie Energist ULTRA TM składa się sekwencja szybkich mikro impulsów. Takie rozwiązanie pozwala uzyskać lepszą absorpcję w wybranych warstwach skóry, minimalizując jednocześnie efekt podgrzania tkanek sąsiadujących. Dzięki temu możliwe jest przeprowadzanie bezpiecznych i efektywnych zabiegów u osób z różnym fototypem skóry i o różnej strukturze włosów, w zakresie szerszym, niż to było dotychczas możliwe.Przy zabiegach usuwania owłosienia, następuje pochłanianie światła przez melaninę zawartą we włosach. Temperatura, do której podgrzewany jest włos hamuje jego wzrost.

Przy zabiegach odmładzania, właściwe struktury skóry pochłaniają emitowane światło i naprawiają zniszczenia spowodowane starzeniem się skóry oraz działaniem słońca. Zabiegi odmładzania mogą być przeprowadzane w celu poprawy określonych defektów skóry (zmarszczki, rozszerzone naczynka, przebarwienia, trądzik) lub jako część długofalowego programu pielęgnacji skóry.

Energist Ultra TM to system niepowodujący praktycznie żadnych efektów ubocznych. Zabiegi z wykorzystaniem Ultra TM są szybkie i bezpieczne oraz skuteczne przy różnych fototypach skóry i rodzajach owłosienia.

Przeciwskazania:

   • ciąża
   • zażywanie leków światłouczulających
   • opalona skóra
   • aktywne zmiany zakaźne
laserowe odmładzanie

Przy usuwaniu włosów trzeba zdać sobie sprawę z tego, że do osiągnięcia pożądanych efektów konieczne jest wykonanie ok. 4-6 zabiegów w odpowiednich odstępach czasu. Jest to normalne i wynika z fizjologii wzrostu i anatomii włosów.

Efektywność usuwania zależy także od obszaru depilowanego. Im włos rośnie głębiej tym trudniej go usunąć. Najbardziej efektywne jest usuwanie zmian naczyniowych o charakterze zlanego rumienia lub zmian naczyniowo zapalnych, z jakimi mamy do czynienia w trądziku różowatym.

Bardzo dobre wyniki osiągamy w przypadku skóry naczynioruchowej, czyli nadwrażliwej na działanie czynników fizycznych i psychicznych, które reagują silnym zarumienieniem. Dzięki tej metodzie skóra staje się spokojniejsza i rozjaśniona. Przy usuwaniu plam starczych, soczewicowatych, piegów na rękach czy twarzy, wystarczy jedno spotkanie, po którym przez 10-12 dni będą utrzymywały się strupki, które samoistnie odpadną.

Po pierwszym zabiegu ustępuje 95% plam. Foto-odmładzanie polega na likwidacji plam, siatki naczyń, nierówności skóry. Najważniejsze jest to, iż dochodzi w 80% do pobudzenia syntezy kolagenu.

W czasie jednego zabiegu foto odmładzania dokonuje się naświetlenia całej twarzy. Zabieg trwa 20-60 minut. Po zabiegu skóra jest lekko zaczerwieniona. Po kilku dniach może się delikatnie łuszczyć. Leczenie składa się z 4 do 6 zabiegów w odstępach 3 tygodniowych.

Zabiegi mogą być wykonywane na twarzy, szyi, klatce piersiowej i rękach. Zabieg nie wymaga znieczulenia, jednakże u osób nadwrażliwych można zastosować krem znieczulający.

Facebook
Twitter
Instagram