Środek rozluźniający mięśnie 

Na całym świecie od wielu lat stosuje się nieoperacyjne usuwanie zmarszczek i modelowanie owalu twarzy. Początkowo przeszczepiano tkankę tłuszczową w celu wypełnienia ubytków pourazowych. Mimo że, nadal przeszczepy te stanowią duży odsetek zabiegów o charakterze estetycznym, to jednak uzyskiwane w ten sposób efekty nie utrzymują się długo.

W latach 70-tych uzyskano kolagen pochodzenia bydlęcego podawany metodą iniekcji. Efekty uzyskiwane po podaniu kolagenu utrzymują się przez pewien czas, wymaga on przeprowadzenia podwójnych testów skórnych ze względu na możliwość uczuleń. Zasadniczy przełom w technologii wypełniaczy dokonał się po wprowadzeniu środku rozluźniającego mięśnie.

Substancja ta uzyskiwana jest na drodze fermentacji bakteryjnej nie wymaga stosowania testów alergicznych. Związek rozluźniający mięśnie wykorzystywany był w wielu dziedzinach medycyny estetycznej.

wypełnianie zmarszczek gdańsk

PRZED ZABIEGIEM

wypełnianie zmarszczek gdańsk

PO ZABIEGU

laserowe usuwanie owłosienia

PRZED ZABIEGIEM

laserowe usuwanie owłosienia

PO ZABIEGU

Jest to substancja naturalna występująca w skórze. Jest podstawowym składnikiem skóry, który umożliwia utrzymanie wody w tkankach. Wraz z wiekiem zmniejsza się ilość i jakość środku rozluźniającego mięśnie, co prowadzi do zwiotczenia skóry. Skóra robi się wysuszona, pojawiają się delikatne linie, potem zmarszczki. Policzki i wargi tracą swoją objętość.

Proces starzenia to nie tylko zmarszczki. To także zapadanie się policzków, utrata pełnego, regularnego owalu twarzy. Związane to jest z utratą podskórnej tkanki tłuszczowej, zanikiem tkanki kostnej, procesami fotostarzenia czyniącymi skórę coraz cieńszą. W walce z tymi problemami zastosowanie mają właśnie preparaty środku rozluźniającego mięśnie.

Facebook
Twitter
Instagram