Wypełniacz
Na całym świecie od wielu lat stosuje się nieoperacyjne usuwanie zmarszczek i modelowanie owalu twarzy. Początkowo przeszczepiano tkankę tłuszczową w celu wypełnienia ubytków pourazowych. Mimo że, nadal przeszczepy te stanowią duży odsetek zabiegów o charakterze estetycznym, to jednak uzyskiwane w ten sposób efekty nie utrzymują się długo.
W latach 70-tych uzyskano kolagen pochodzenia bydlęcego podawany metodą iniekcji. Efekty uzyskiwane po podaniu kolagenu utrzymują się przez pewien czas, wymaga on przeprowadzenia podwójnych testów skórnych ze względu na możliwość uczuleń. Zasadniczy przełom w technologii wypełniaczy.
Substancja ta uzyskiwana jest na drodze fermentacji bakteryjnej nie wymaga stosowania testów alergicznych. Wypełniacz wykorzystywany był w wielu dziedzinach medycyny estetycznej.
PRZED ZABIEGIEM
PO ZABIEGU
PRZED ZABIEGIEM
PO ZABIEGU
Jest to substancja naturalna występująca w skórze. Jest podstawowym składnikiem skóry, który umożliwia utrzymanie wody w tkankach. Wraz z wiekiem zmniejsza się ilość i jakość wypełniacza, co prowadzi do zwiotczenia skóry. Skóra robi się wysuszona, pojawiają się delikatne linie, potem zmarszczki. Policzki i wargi tracą swoją objętość.
Proces starzenia to nie tylko zmarszczki. To także zapadanie się policzków, utrata pełnego, regularnego owalu twarzy. Związane to jest z utratą podskórnej tkanki tłuszczowej, zanikiem tkanki kostnej, procesami fotostarzenia czyniącymi skórę coraz cieńszą. W walce z tymi problemami zastosowanie mają właśnie preparaty wypełniające.