Poprawa napiecia skóry fale radiowe RF

Nowoczesna medycyna estetyczna sięgnęła po właściwości fal radiowych w walce o piękny wygląd. RF (ang. radio frequency) oznacza wykorzystanie częstotliwości radiowej podczas zabiegów pielęgnacyjnych. Ten rodzaj promieniowania zaliczany jest do aktynoterapii (grec. aktinos – promień, therapia – leczenie).

Występują tu wszystkie metody fizykalne posługujące się polem elektromagnetycznym (pem) ze wszystkich zakresów widma. Jako pierwszy do celów leczniczych zastosował pem francuski fizjolog d’Arsonval w latach 80 XIX w (z wykorzystaniem aparatów iskrowych wynalezionych przez Teslę).

depilacja laserowa

Zabiegi z zastosowaniem fal radiowych nazywane są także diatermią lub radiage. Diatermia (grec. ciepło przenikające) są to zabiegi, w których na tkanki ustroju oddziałują elektryczne, magnetyczne i elektromagnetyczne pola wielkiej częstotliwości powodując głębokie wewnętrzne przegrzanie. Drgania elektromagnetyczne wielkiej częstotliwości uzyskuje się dzięki zastosowaniu specjalnych układów elektronicznych, których działanie jest podobne do funkcjonowania oscylatora.

Na rozkład linii sił pola elektrycznego zawartego pomiędzy dwiema elektrodami kondensatorowymi, a zatem na ilość wydzielanego ciepła, wpływają rozmiary elektrod w stosunku do obiektu przegrzewanego, oddalenie elektrod od obiektu, wzajemne ułożenie elektrod, oraz rodzaj dielektryku znajdującego się między elektrodami a skórą.

Wszystkie te zależności mają wpływ na sposób wykonywania zabiegów z zastosowaniem RF.

Wskazania :
Zastosowanie przegrzania poprzez diatermię przynosi pozytywne efekty w:

   • eliminacji cellulitu,
   • ujędrniania skóry,
   • poprawy elastyczności skóry,
   • zmniejszeniu widoczności zmarszczek.
Facebook
Twitter
Instagram