COSMELAN

COSMELAN jest preparatem nowej generacji o silnym działaniu depigmentacyjnym. Kuracja umożliwia skuteczne pozbycie się plam barwnikowych, przywraca skórze gładkość i blask.
Program terapii jest indywidualnie dopasowany do potrzeb pacjenta i fototypu skóry.

Jak działa COSMELAN ?
Mechanizm działania jest oparty na wykorzystaniu substancji hamujących tyrozynazę, kluczowego enzymu w procesie formacji melaniny.

Właściwości

jest to najskuteczniejsza kuracja wybielająca w porównaniu do terapii depigmentacyjnych dostępnych obecnie na rynku.

   • Zawiera czynniki rozjaśniające o natychmiastowym działaniu.
   • Nie posiada substancji o działaniu keratolicznym.
   • Bardzo skuteczny w terapii przebarwień hormonalnych, zwłaszcza typu melasma, chloasma.
   • Bardzo wyraźnie rozjaśnia małe i specyficzne plamy takie jak piegi, znamiona barwnikowe i przebarwienia posłoneczne.
   • Bezpieczny.
   • Może być wykonywany o każdej porze roku.
   • Odpowiedni dla każdego fototypu i rodzaju skóry.
   • Reguluje wydzielanie łoju, zwęża pory.
   • Stymuluje odnowę kolagenu.
hbmed

Rezultaty

Stan skóry poprawia się tydzień po rozpoczęciu kuracji. W zależności od typu skóry leczenie przebiega z różną szybkością. W przypadku ciemnej skóry ( fototyp IV i V ) plamy znikają po 8 do 10 dniach. Osoby o jasnej karnacji ( fototyp I i II ) i fototyp III – blondyni i szatyni o jasnych oczach zanik plam jest obserwowany między 8 a 21 dniem.

Stopień znikania plam

W 99% przypadków intensywność zabarwienia plam ulega redukcji o 95% !

Zasady kuracji

Podczas pierwszej wizyty lekarz zapoznaje pacjenta o zasadach działania i etapach zabiegu. Po zabiegu następuje kontynuacja terapii w warunkach domowych. Terapia nie może zostać przerwana pod żadnym pozorem w założonym czasie! Jeśli leczenie preparatem COSMELAN zostanie przerwane, przebarwienia mogą pojawić się ponownie, ponieważ terapia nie eliminuje tendencji do hiperpigmentacji, jedynie ją przerywa.
W trakcie trwania kuracji nie można jednocześnie stosować, żadnych innych środków wybielających i złuszczających. W przeciwnym razie planowane efekty terapeutyczne mogą zostać nieosiągnięte. Zalecane są wizyty kontrolne 8, 15, 30 dni po zabiegu.

Przebieg zabiegu

Procedura zabiegu składa się z dwóch etapów. W gabinecie lekarskim lekarz oczyszcza, odtłuszcza skórę a następnie nakłada maskę w kolorze make-up’u. Po zabiegu pacjent z nałożoną maską udaje się do domu i zmywa ją po upływie 3-7h. Czas utrzymywania maski ustala lekarz w zależności od fototypu skóry pacjenta. Następnie w domu pacjent stosuje krem COSMELAN2 przez kilka miesięcy od zabiegu wg schematu dobranego przez lekarza. Stan skóry poprawia się już po 2 tygodniach od zabiegu, w zależności od typu skóry leczenie przebiega z różną prędkością.

Facebook
Twitter
Instagram