ASCLEPION – QUADRO STAR

Jest to specjalistyczny laser do zamykania naczynek (np. na twarzy i nogach), o dużej mocy dzięki czemu skuteczność zabiegu jest bardzo wysoka. Metoda jest bezpieczna, nie pozostawia śladów, towarzyszy jej delikatne odczucie ciepła. W zależności od ilości naczynek i ich umiejscowienia (np. na nogach zamykają się trudniej) zabieg trzeba powtórzyć 3-4 razy.

Laserowe leczenie zmian naczyniowych oparte jest na zjawisku fotokoagulacji i fototermolizy selektywnej. Celem działania światła lasera jest hemoglobina znajdująca się w naczyniach krwionośnych. Światło lasera o określonej długości fali, przechodzi przez skórę nie uszkadzając jej i w sposób wybiórczy w zetknięciu z hemoglobiną zamienia się w ciepło, powodując obkurczenie i trwałe zamknięcie naczynia, które z czasem (ok. 3-4 tygodni) ulega wchłonięciu.

Za mocą tego lasera usuwamy min. naczyniaki płaskie, jamiste, starcze, teleangiektazje (poszerzone naczynka na skórze twarzy, nóg), trądzik różowaty, drobne żyłki na nogach. Efektywna terapia zmian naczyniowych może składać się z kilku zabiegów wykonywanych w odstępach ok. 3-4 tygodni, zazwyczaj konieczne jest wykonanie od 1 do 4 zabiegów. Podczas każdego zabiegu skutecznie zamykanych jest ok. 60- 70% poszerzonych naczynek. Zabieg nie likwiduje predyspozycji do poszerzania się naczynek, dlatego też należy liczyć się z koniecznością powtórzenia zabiegu w przyszłości.

depilacja laserowa

Przeciwwskazania do zabiegu:
– ciąża
– zmiany infekcyjne na skórze
– świeża opalenizna
– terapia retinoidami

Facebook
Twitter
Instagram